KONST / Litografier / Färglitografi 14222066
*
nr 1422 2066
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Utsikt över Stockholm. Signerad, numrerad 38/310, daterad -64, yttermått inklusive ram: 42x66 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:04:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 15:15:25
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt över stockholm
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10
*
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Harry Wichmann
nr 1422 2066
Harry Wichmann
(1916-1993), Sverige
Färglitografi, Utsikt över Stockholm. Signerad, numrerad 38/310, daterad -64, yttermått inklusive ram: 42x66 cm
Harry Wichmann, svensk målare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 15:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Harry Wichmann
Harry Wichmann, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1916 i Stockholm, död 1993.Läs mer om Harry Wichmann
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harry wichmann litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige utsikt över stockholm
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:10